Firma Hakkında

‘ Tarladan tüketiciye kadar, zincirin her aşamasında kontrol edilir&güvenli ürünlerin adresi.’

1998 yılından günümüze WBT TARIM; 23 yıldır bölgede yetişen tıbbi ve aromatik bitkileri işleyerek Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ nden tarım sektörüne hizmet sunmaktadır. WBT Tarım, ileri teknolojinin kullanıldığı modern tesislerinde özellikle Akdeniz Bölgesi’nde yetişen Keçiboynuzu ve baharatları işlemektedir. Türkiye’de söz konusu üretimi gerçekleştiren firmalar arasında ilk 5’nci sırada yerini alan WBT Tarım’ın Keçiboynuzu’nda yıllık üretim kapasitesi 6 bin ton, baharatta ise bin 500 ton’dur.

Fiziksel ve kimyasal tahlilleri kendi bünyesindeki Kalite Kontrol Laboratuarında analiz edilen ürünlerin yüzde 80’ni ana alıcılar ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İsviçre, İtalya ve Avustralya olmak üzere 15 ülkeye ihraç edilmektedir. İştirakçisi olduğu MEZO Ekolojik Ürünler Firması ise sadece organik ürünler üretmekte ve tamamı yurt dışına ihraç edilmektedir.

Teknoloji ve AR-GE çalışmalarına da büyük önem veren WBT Tarım, Akdeniz Üniversitesi ve TÜBİTAK ile yaptıkları projeler ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Müşterileri için; doğaya saygı başta olmak üzere ürünlerindeki sürdürülebilir tarım uygulamaları ile fark yaratan firma, Uçucu Yağ Tesisi yatırımı ve yurtdışında bulunan bir firma ile dağıtım ve ürün işleme ortaklığı ile sektördeki istikrarlı konumunu korumayı amaçlamaktadır. WBT Tarım, gelişen ve hızla değişen sektörde, tüm dünya için kabul gören ve her türlü gıda güvenlik sertifikası olan bir üretim firması olmayı hedefliyor.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram