Firma Hakkında

‘ Taş; sırlarını ancak, onun dilinden anlayanlar ile paylaşır. ‘

1993 yılında KARMERSAN MERMER A.Ş. unvanı ile Ocak işletmecisi olarak mermer sektöründe adım atan firma, Burdur ili Karamanlı ilçesinde, BEJ MERMER ocakları ile sektörde yerini almıştır. Tükenebilir doğal zenginliklerden olan mermerin en verimli şekilde işlenebilmesi için gerekli olan son teknoloji ürünü iş makineleri ile yıllık ortalama 60.000 m3 blok üretimi yapmaktadır.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ nde DEMİRKAYALAR MERMER LTD. ŞTİ. ismi ile üretime başlamıştır. Tesislerin hammadde kaynağına oldukça yakın olması nedeniyle, maliyeti oldukça yükselten hammadde nakliye sıkıntısı ortadan kalkması firmanın rekabet gücüne olumlu katkı sağlamaktadır. İşletme tesislerinde, Türk ve İtalyan Teknolojisi ürünü makine parkları ile 15.000 m2 kapalı, toplam 315.000 m2 alanda kurulu 3 fabrikada yıllık ortalama; 600.000 m2 Levha, 90.000 m2 ebatlı mermer üretimi ile iç ve dış pazarda yerini almıştır.

Ülke genelinde toplu inşaatların önemli bir kısmının mermer talepleri firma tarafından karşılanmaktadır. Sektörde emin adımlarla ilerleyen firma; önümüzdeki yıllarda ihracat kapasitesini daha da artırarak ülke ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlamayı ve Türk mermerlerinin dünya pazarındaki payını artırmada katkıda bulunmayı hedefliyor.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞADAMLARI DERNEĞİ