Budak Kağıtçılık

Yönetim Kurulu Başkanı

Yiğit Budakyigit-budak
Şirket Müdürü

Doğum Yeri / Tarihi : Antalya / 1988
Eğitim Durumu : İstanbul Bilgi Ünv. - Uluslararası Finans, Toronto York Ünv. - İşletme
Mesleği : Üst Düzey Yönetici
Medeni Hali : Bekar
Dernek ve Kuruluşlar : GOSD,
ATSO Meclis Üyeliği ,
ANTGİAD,
Antalya OSB Müteşebbis Heyet Üyesi,
Antalya OSB Yönetim Kurulu Üyesi

İLETİŞİM
Adres : Organize Sanayi Bölgesi 1. Kısım 4. Cadde No : 16
Döşemealtı / Antalya
Tel : +90 242 344 53 14
E-Mail : info@budak.com.tr
Fax : +90 242 344 53 63
Web : www.budak.com.tr

Firma Künyesi

BUDAK KAĞIT PAZARLAMA TİC. SAN. A.Ş.budak-kagıt-logo

Faaliyet Alanı : Kağıt ve Matbaacılık
Kuruluş Tarihi : 1992
Ticaret Sicil No : 14147
Oda Sicil No : 15962
Ürünleri ve Hizmet Türü : Kağıt Ebatlama Tesisi (Kuşe, I. Hamur, Bristol, 3. Hamur)
Tescilli Markaları : Budak, Tral
Distribütörlükleri : Alkim, Kartonsan, Murat Karton, Martinez Ayala, Torraspapel, Sappi Europe, Portugel Sporcel, Condat S.A, Vital Solitions pte, App Nevia, Perlen, Burgo, Eskaboard
Kalite Belgeleri : FSC
Üretim/HizmetKapasitesi : 60.000 Ton
Çalışan Sayısı (idari) : 7
Çalışan Sayısı (işçi) : 42
Tesisin Kapalı Alanı : 10.500 m2
Tesisin Açık Alanı : 14.647 m2
İhracat Yaptığı Ülkeler : K.K.T.C., İran, Libya, Azerbaycan

Firma Hakkında

Budak Kağıt Pazarlama Ticaret ve Sanayi A.Ş. 1990 yılında şahıs firması olarak Çetin Osman BUDAK tarafından kuruldu. Şirketimiz geçmişteki profesyonel deneyimleri ile 1 yıl içinde kağıt pazarının lideri konumuna yükseldi, 1991 yılında kurumsallaşan Budak Kağıt, kısa süre içinde Batı Akdeniz kağıt sektöründe müşteri memnuniyetini arttırarak piyasa “yapıcı” konumuna yükseldi. 1995 yılında, kağıt sektörü ile paralellik gösteren kırtasiye sektöründe, Akdeniz ve Ege bölgesinde toptan kırtasiye dağıtıcılığı yapmak üzere distribütör bir şirket olan Odak Kırtasiye Pazarlama, Budak Kağıt Pazarlama Ticaret ve Sanayi A.Ş.‘nin kardeş kuruluşu olarak kuruldu. Odak Kırtasiye
Pazarlama kurulduğu günden bu yana sürekli gelişerek bölgesinin lider toptancısı olmuştur. Şirketimiz 2002 yılının Ocak ayında bölgesinin dışındaki müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla ilk satış-pazarlama organizasyonunu depo desteği ile Ankara’da kurdu. Bu gelişimini 2003 yılında Konya Şubesini, 2005 yılında İstanbul şubesini, 2007 yılında İzmir şubesini, 2009 yılında Kayseri şubesini, 2011 yılında da Mersin şubesini açarak devam ettirdi.
Şirketimiz, genç bir nüfusa ve hızlı büyüyen bir ekonomiye sahip olan Türkiye’de yerel yapılanmalarla uluslararası olma özelliğini taşıyan bir firma olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Bizim sektörümüz olan kağıt sektörünün iki önemli pazar kaynağı eğitim sektörü ve buna bağlı olarak eğitim kuruluşlardır. Türkiye’nin eğitim sektörü; her yıl 1 milyon civarında artış gösteren 20 milyon öğrenci demektir.
Pazar büyüklüğü tüm kağıt sektöründe 2013’te 4 milyon ton/yıla yükselmiştir. Şirketimiz satış hacmini 2001-2013 yılları arasında 20 kat arttırarak pazar payını ciddi oranda yükseltmiştir. Şirketimizin kısa vadeli planı, ambalaj sektörüne yönelik büyük bir yatırım hazırlığıdır. Orta vadeli planlarımız arasında Türkiye’nin coğrafi avantajlarını değerlendirerek Asya, Doğu Avrupa ve Körfez Ülkeleri ile ticaretimizi geliştirmek gibi hedefler yer almaktadır.

Foto Galeri

budak-fabrikabudak-kagit1budak-kagit2budak-kagit3

Kroki

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram