Firma Hakkında


‘ Türkiye Enerjisini Bizden Alıyor… ‘

2004 yılından itibaren Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ nde yer alan santral, 94.20 MWe kurulu gücünde ve yıllık 675.000.000 kWh enerji üretim kapasitesine sahiptir.

Üretilen enerji serbest piyasa koşullarına göre; serbest tüketicilere, özel sektör toptan satış şirketlerine ve DUY (Dengeleme Uzlaştırma Yönetmeliği) kapsamında sisteme (TEİAŞ) satılmaktadır. Serbest Tüketici Belgesi alınabilmesi için yıllık 100.000 kWh üzerinde elektrik tüketimi şartı olması gerekmektedir.

Tüketiciler; Serbest Tüketici Belgesini aldıktan sonra Antalya Enerji Üretim A.Ş.’ den enerji alabilir konuma gelecektir. Antalya Enerji Üretim A.Ş. ile yapılan ikili anlaşma, tam tedarik niteliğinde olup tüketilen tüm enerjinin tarafından karşılanması esasına dayanacağından, mevcut TEDAŞ ve Bağlı Şirketlere olan abonelikler devam ederken, sadece aylık ödenecek elektrik bedelleri firma tarafından ve çok daha ucuz tüketicilere fatura edilecektir.

Antalya Enerji Üretim A.Ş.; Türkiye’ nin sürekli artan elektrik talebinin karşılanmasında, sektörün rekabet gücünü korumaya yönelik bir piyasa modelinin uygulamaya konması konusunda istikrarlı büyümesini devam ettirmeyi hedefliyor.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram