Firma Hakkında

Türk turizminin başkenti Antalya’da, çok ortaklı bir yapıda Antalyalı işadamlarının bir araya gelmesiyle faaliyete geçen Antalya Güç Birliği Holding’e üye 32 işadamının 2006 yılında kurduğu Antalya Alkollü İçecek San. Tic. A.Ş. (Topkapı İçecek), kısa zaman içerisinde rakı ve votka segmentlerinde 5 marka yarattı.

2008 yılı sonundan itibaren ürünlerini Türk tüketicisi ile buluşturan Topkapı İçecek’in Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve toplam 40 milyon$ yatırımla kurulan üretim tesisleri, buğdaydan elde edilen gıda alkolü üreten, 7 aşamalı distilasyon imkanı veren içki üretim tesisi olma özelliği taşımaktadır.

Organize Sanayi Bölgesi’nde, 17 bin 200 metrekaresi kapalı, toplam 62 bin 229 metrekare alan üzerine kurulu fabrika; yılda 5 milyon litre rakı, 3 milyon litre votka ve 3 milyon litre gıda alkolü üretim kapasitesine sahiptir.

Türkiye'nin en son teknolojisi ile yapılmış entegre tesislerinde her geçen gün ürün çeşitlemesine giden Topkapı İçecek , sektördeki en önemli firmalar arasında yer almaktadır. Sektörde başarıdan başarıya imza atan firma; Türk alkollü içecekler piyasasının en iddialı iki oyuncusundan biri olmayı hedefliyor.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞADAMLARI DERNEĞİ