Firma Hakkında

Alara Tekstil; Alara Group çatısı altında Organize Sanayi Bölgesi’ nde 20.000 m2 alan üzerine kurulu merkezinde üretimine Ocak 2000 de başlamıştır.Üretime ilk olarak düz boyalı, orta ağırlıktaki kumaşlarla başlanmış olup, zaman içerisinde yeni yatırım ve girişimlerle ve makine parkının 72 tezgaha tamamlanmasıyla günlük 10.000-12.000 metretül ipliği boyalı ince kumaş üretimine geçilmiştir.

Siparişlerde meydana gelebilecek yoğunluklarda fason üretimlerle bu kapasiteyi 20.000 mt/ güne çıkarabilmektedir. Reaktif ve düz boya olarak geniş bir yelpazede üretim gerçekleştirmektedir.

Klasik gömleklik kumaşların yanı sıra yeni ve değişik bitim işlemleri uygulanarak farklı taleplere de cevap vermektedir.

Alara Tekstil’in fark yaratarak kumaşlara uyguladığı prosesler; parça boyama, pigment boyama, easy-care apre, easy to iron, değişik oranlarda şardon ve zımpara, liza (carbon finish), şeftali tüyü efekti, serbest yıkama, aloe vera apresi, su iticilik apresi, antibakteriyel apreler buruşmaz apreler olarak sıralanabilir. Üretimin yaklaşık yarısı ihraç edilmekte diğer yarısı ise iç piyasadaki konfeksiyon firmaları ya da kumaş toptancıları tarafından ihraç edilmek üzere alınmaktadır.

Alara Tekstil, kaliteli üretim anlayışını ve sektördeki istikrarlı konumunu koruyarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam etmeyi hedefliyor.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞADAMLARI DERNEĞİ