Firma Hakkında

Adopen, Türkiye'nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olan ADO Grubuna bağlı Çağlar Plastik'in yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesi ile birlikte 1997 yılında Antalya'da kurulmuştur.

Pazarın tümüne hızlı bir şekilde hitap edebilmek için İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Antalya'da kurduğu bölge müdürlükleri ile bayi ve hizmet ağını kısa sürede ülkenin dört bir yanına ulaştırmıştır.2001 yılından itibaren sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacı ile PVC sektörünün öncü ve en eski firmalarından birisi olan Plaspen'i de bünyesine alarak faaliyetlerini Adopen Plastik Sanayi A.Ş. adı altında İstanbul'da sürdürmüştür.

ADOPEN,Ortadoğu ve Avrupa'nın en büyük sanayi tesislerinden biri olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yeni tesislerine 2003 yılı itibari ile taşınmıştır. 528.000 m² bir alana yayılmakta olan en son teknolojiye sahip Adopen tesislerinde 7 gün 24 saat, vardiyalar halinde üretim devam etmektedir.

Türkiye'de PVC konusunda bir çok ilke imza atarak sektörün en geniş bayi ağına sahip firmalarından biri haline gelen Adopen'de uluslararası kalite standartları çerçevesinde üretim yapılmaktadır. Fabrikadaki üretimin büyük çoğunluğu iç pazar taleplerini karşılarken, bir kısmı 52’yi aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.

Bugüne dek 36’ dan fazla sosyal sorumluluk projesine imza atan firmanın son dönemdeki en önemli projesi; Antalya Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerjisi Koordinatörlüğü tarafından eğitim ve bilgilendirme amaçlı yapılan GÜNEŞ EVİ (EKO EV)’ in ana sponsoru olmasıdır. Türkiye’nin adını, Dünya pazarlarında 'en kaliteli ürünler' olarak yerleştirmek için çıktığımız yolculukta ADOPEN; 'Dünyanın en kaliteli profili' dendiği zaman, dünya üzerinde akla gelen ilk markalardan biri olmayı hedefliyor.

9 Adımda Mustafa Sak;

  • İş hayatında başarılı olmanın rotaları; kendine güven, bilgi-tecrübe ve şanstır.
  • Hayatında öncelikleri yoktur; işini ve ailesini eşit tutar. İşini severek yapar, ailesi ise onun için çok önemlidir.
  • İş hayatındaki en mutlu an’ı; yurtdışı seyahatlerinde kendi ürünlerini gördüğü an’dır.
  • Beşiktaş, aile gelenekleri ve konu Antalya olduğunda her türlü yardımseverlik, onun yaşam içerisinde sevdikleridir.
  • Eğitime ağırlık veren sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır.
  • İş hayatında risk almayı sever; fakat muhasebesini yapar.
  • İhanetten, güvensizlikten ve riyakârlıktan hoşlanmaz.
  • Başarının parametrelerinin değişik olduğuna inanır; ona göre gerçek başarı tesadüf değildir.
  • Sanayiciliğin hareket reçetesi; ‘ Olmayan bir şeyi yaratmak ve rekabet. ‘

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram