20 Mayıs OSİAD Olağan Toplantısı Gündem; İş Sağlığı Güvenliği

20 Mayıs OSİAD Olağan Toplantısı "Gündem; İş Sağlığı Güvenliği"
Antalya Organize Sanayici ve İş Adamları Derneği (OSİAD) Mayıs ayı olağan toplantısını Hotelsu Otel’de bölgede faaliyet gösteren sanayicilerin katılımıyla gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu ülke gündemimiz olan Soma’da yaşanan maden kazasından ötürü üzüntüde olduklarını dile getirerek, “İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında biz sanayiciler olarak üzerimize düşeni yerine getirmeliyiz gerekli tedbirleri almalıyız” dedi. Kasapoğlu, böyle bir felaketin ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni etti.

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
Toplantıda 6331 Sayılı İş Sağlığı Güvenliği Yasasının Getirdikleri hakkında NORM Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Müdürü İş Güvenliği Uzamanı M. Selçuk Gürer, sanayicileri bilgilendirdi. Gürer, İş yerlerinde risklerin belirlenmesi gerektiğini dile getirerek, “Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak size uygun fiyatlandırmalar ile hizmet vermek isteyen firmaların faaliyetlerini lütfen sorgulayın. Yasanın gerekliliklerinin yerine getirilmesi neticesinde hem faaliyetleriniz de kalite yükselecektir hem de işçilerimizin can kaybı önlenecektir. Siz sanayiciler olarak yükümlülüklerinizi doğru bir şekilde yerine getirmeniz ülke ekonomisine fayda sağlayacaktır. Hiçbir zaman unutulmamalıyız ki ekonominin temelini işçilerimiz oluşturmaktadır “ dedi. Üyeler gündemin konusunu ilgiyle dinledikten sonra toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

Antalya Organize Sanayi İş Adamları Derneği (OSİAD) olağan toplantılarında sanayicilerin “Nereden Nereye” başlığı altında ilginç yaşam yolculuklarından kesitler sunulacağını bildirdi. Mayıs ayı olağan toplantısında “Öz Teknik Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Gülaçtı” iş hayatında ki yolculuklarında nereden başlayıp nereye geldiklerini dernek üyeleri ile paylaştı.

OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu derneklerine yeni eklenen firmalara teşekkür ederek üyelik belgelerini verdi.

Fotoğraflı Daha geniş bilgi için;
Özlem Cihan (0530 551 43 00)
NORM OSGB İletişim Danışmanı

Resim 3 Resim 2 Resim 1

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram