Yaz Başlarken

2011 yılını Başarılı Sanayicilerini onurlandırdığımız geceden bu yana tam bir yıl geçti. Gittikçe daha da hızlanan zaman yarısında daha etkili, daha hızlı ve daha doğru kararlar almamız işletmelerimiz için hayati önem taşıyor. 14 Haziran Cuma günü, 2012 yılının Başarılı Sanayicilerini onurlandıracağız. Öne çıkan Sanayiciler ve finalistler arasında gözlemlerimiz hep aynı; bu hıza ayak uyduran sanayicilerimiz daha başarılı oluyor görünüyorlar.

Herkes adına olumlu örnek olacak bu güzel gecede tüm sanayicilerimizi bir arada görmek,başarılı arkadaşlarımızı beraber alkışlamak istiyoruz. Bu organizasyonu AOSB’nin de teklifiyle berabere düzenlememiz herkes adına olumlu ve anlamlı bir gelişme oldu.

Bir önemli ve güzel gelişme de uzun yıllardır Sanayicisinin arzusu olan, iki yıldır da OSİAD’ın gerçekleşmesi için yakından takip ettiği Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi’nde Sanayicilerin temsili meselesi çözüme kavuşmuş oldu.

Bu konuyla ilgili bildiğiniz gibi Sanayicilerimize geniş kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı yapmıştık. Bu toplantının ardından ile OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda ATSO Başkanımız Çetin Osman Budak’ın katılımıyla düzenlediğimiz toplantıda ATSO seçimlerinden sonra da Organize Sanayi Bölgesi seçimlerini yapmaya karar vermiştik.

Seçim tarihi 12 Temmuz 2013, saat 14:30-17:30 arasında ATSO Konferans Salonu’nda yapılacak şekilde belirlendi. Bu seçimde AOSB’de yatırımı veya tahsisi olan herkes oy kullanabilecek ve Sanayicilerimizden 7 asil 7 yedek olmak üzere toplam 14 kişiyi OSB Yönetimine temsilci olarak yollayacağız.

Zaman zaman farklı düşünsek de AOSB’nin bugünkü haline gelmesinde çok emek vermiş başta şimdiki ATSO Başkanımız Çetin Osman Budak ve Yönetim Kurulu ile tüm eski ATSO Başkanları ve AOSB Yönetim ve Müteşebbis Heyet Mensupları’nın Bölge Çalışanları’nın emeklerine teşekkür etmek gerekiyor. Bildiğiniz gibi 15 yıl önce kurulmuş olan derneğimiz OSİAD ,sadece Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayicilerin üye olabildiği Sanayicilerimizin ortak çatısı olan sivil toplum örgütüdür.Türkiye’de kurulu diğer OSB’lerde aynı yapıyı görmek mümkündür.

OSİAD Sanayiciyi bir çatı altında toplayarak birlikte iş yapmalarını sağlamak ve Sinerji oluşturmak için özellikle son 7 yıldır düzenli etkinlikler yapıyor;
• Sabah Sanayici Kahvaltıları
• Akşam Yemekli Toplantıları
• OSİAD Yatırımcılar Kataloğu
• Çalışmayan Fabrika Kalmasın Projesi
• OSİAD Yılın Başarılı Sanayicileri Ödül Töreni
• OSİAD Sinerji Bülteni
• Sivil Toplum Kuruluşları arasında Sanayicilerin Temsili
• Antalya Protokolü’nde,Basını’nda, Bölge Federasyonu’nda temsili
• Expo 2016 çalışmalarında sanayicinin temsili
• Organize Sanayi Bölgesi’ne Üretim, İhracat, İstihdam hedefleri koyarak bunlara ulaşma gibi çalışmalar hep bu amaca hizmet ediyor.

Son derece kısıtlı olanaklar ve sadece gönüllü çabalarla yapılan çalışmalarımızla Sanayicilerimiz bir camia olma yolunda ilerliyorlar. Bildiğiniz gibi OSİAD çalışmalarında; derneğimizin üyesi olsun olmasın; siyaset,din,politika ayrımı yapmayıp ve hiçbir baskı unsurunun tesirinde kalmayıp tüm Sanayicileri meslektaşı olarak gördü.Organize’de faaliyet gösteren 200 kadar parsel, 175 kadar fabrikayı kendi fabrikası bildi. Sizlerden aldığı iltifatlar ve olumlu görüşler neticesinde durumdan vazife çıkarmak bizim işimiz oldu. OSİAD Yönetim Kurulu OSB Seçimlerinde 7 asil, 7 yedek üye adayı çıkararak bu listeyi desteklemeye karar verdi.

Seçim; Kendi başına biz Türklerin genlerini kıpırdatan, heyecanlandıran sihirli bir kelime…Ancak bizler hem işadamıyız hem de sanayici. Bizim için önemli olan amaçtır. Ancak seçim bir araçtır. Önemli olan seçilmek değil, seçilince ne yapılacağıdır. Bu yüzden öncelikle OSİAD’ın amaçlarını sizlerle açık bir şekilde paylaşmakta fayda görüyoruz.

AMAÇLARIMIZ:
• OSB’yi herkesin birbirini tanıdığı, iş arkadaşlığı yaptığı saygın bir camia haline getirmek,
• OSB’de çalışmayan fabrika kalmamasını sağlamak,
• OSB’de toplam üretim,istihdam,ihracat hedefleri koyarak; bu hedefleri yakalamak için çalışmak,
• Alt yapı çalışmalarında Sosyal Tesisler,Sergi Salonu, İş Oteli, Spor Alanları yaparak sosyalleştirme çalışmalarını artırmak,
• Çok geniş bir üretim yelpazesinde ürün üreten OSB’nin bu yönüyle Antalya’da ticari cazibe alanı haline çevirip OSB’nin ticaret hacmini geliştirmektir.
Bizler iş yapılan ve iş konuşulan bir OSB istiyoruz.Antalya’nın 3. en etkili,ekonomik unsurunun sanayi olduğunu biliyoruz.Sanayiciliği Antalya’nın gündeminde tutmak için elimizden gelen herşeyi yapacağız.

OSB Yönetiminde aday göstereceğimiz arkadaşlarımızı; ortak amaçlarımıza inanan ve bu amaçlar çerçevesinde çalışabilecek,bu işe vakit ayırabilecek,tercihen yönetim tecrübesi olan,çalışma arkadaşlarıyla uyumlu,sanayicilik konusunda tecrübeli,vizyonu geniş,meslektaşlarına ışık tutabilecek,derdini dertlenecek,herkesi kucaklamaya hazır sanayicilerimizden oluşturmaya gayret göstereceğiz. Antalya Sanayiciliğine yakışır kaliteli bir seçim sürecinin olmasını dilerken; şimdiye kadar verdiğiniz desteğe teşekkür eder,çalışmalarınızda kolaylıklar temenni ederiz.

14 Haziran 2013,Cuma akşamı Rixos Downtown’da buluşmak üzere,
Hoşçakalın
OSİAD Yönetim Kurulu adına,
Yönetim Kurulu Başkanı
Can Hakan KARACA

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram