Şubat ayı toplantısı Expo ve Antalya

İlginin büyük olduğu Şubat ayı toplantısında OSİAD Başkan Vekili Enis Arın sunumunda İş güvenliği konusunda Bakanlıktan onaylı şirketlerden yardım almanın gerekliliği konusuna değindi.

Nereden Nereye bölümünde ise;soğutma sektörünün öncü firmalarından olan CANTEK Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan Karaca yer aldı.Artık üretmenin değil; tanıtmanın önemini vurgulayan Can Hakan Karaca, 1991 yılında Antalya’ya gelmesiyle; soğuk depolama işine nasıl başladığını anlattı. Küçük bir atölyede başlayan başarılı iş hayatına 1999 yılında Organize Sanayi Bölgesi’nde devam ederek sektörünü Akdeniz Bölgesi’nde ve Türkiye’de büyüttüğünü dile getirdi.Şu an ise Üretimi, İhracatı ve Ar-Ge çalışmalarıyla, Dünya Soğutma literatürüne önemli kavramlar kazandırmaya başlamış bir marka olduğunu belirtti.

Baksifed Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Civan; Baksifed Ve Türkonfed hakkında katılımcıları bilgilendirdi.Amaçlarının bu bölgede kurulu Sanayici ve İş adamları derneklerini bir federasyon çatısı altında toplayıp; Ülkemizde yeni yeni oluşmaya başlayan bölgesel kalkınmanın sinerjisi yaratacak olan sivil toplum kuruluşlarının beraber çalışacağı formal bir yapıyı oluşturmak olduğunu dile getirdi.Katılımcılara 3 yıl önce kurulan Baksifed ‘in kurucu dernekleri arasında OSİAD’ın da olduğunun bilgisini veren Civan,Türkonfed çatısı altında nasıl efektif bir çalışma ortamı yaratılması açısından faaliyetleri hakkında bilgi aktarımında bulundu.

Toplantının konuk konuşmacısı Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ‘Expo ve Antalya ‘ başlığı altında öncelikle Expo’nun hangi aşamalardan geldiğinin detaylarına değindi. Expo’nun bir fuar olmadığını, Dünya kültürlerini bir araya getiren sergi olduğunu belirterek; 6 tane Expo’nun kamuoyunda sergilenen ülkeye neler kattığını,bir vizyon çalışması olarak kazandırdığı izlenimleri anlattı.

100 ülke ve 30 Kuruluşun katılması planlanan; Teması ‘Çocuk ve Çiçek’ A1 kategorisinde 6 ay boyunca sürecek ; 20 bin aktivitenin ter alacağı ve En az 8 Milyon katılımın gerçekleşmesi öngörülen Antalya Exposunun Türkiye Cumhuriyeti tarihinde aldığı en büyük organizasyon olacağının altını çizdi.

Exponun başlı başına bir kalkınma planı olduğunu söyleyen Osman Bağdatlıoğlu, çevreye, şehre ve ülkeye kazandıracağı nitelikler bakımından şimdiden projelerin yapılandırmaya başlanmasını dile getirerek konuşmasını sonlandırdı. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan Karaca verdiği faydalı bilgiler için Osman Bağdatlıoğlu’na teşekkür etmesinin ardından ;günün anısına bir plaket verdi.
orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram