OSİAD ve AOSB’den başarılı sanayicilere ödül yağdı

AOSB’nin 2012 En’lerine ödülleri verildi.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren 2012 yılının en başarılı sanayicilerine Rixos Downtown Hotel’de düzenlenen gecede ödülleri verildi.

Organize Sanayici ve İş Adamları Derneği (OSİAD) Yönetim Kurulu ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Müteşebbis Heyeti ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreni gecesine Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, BAKSFED Başkanı Ergin Civan, ASBİAD Başkanı Hilmi Ünsal, iş ve sanayi dünyası, kamu kuruluşları ve dernek temsilcilerinden çok sayıda seçkin konuk katıldı.

Türk ekonomisine yön veren ve ülke genelindeki en büyük ve en önemli sanayici gecelerinden birinin yaşanmasına ve Antalya sanayinin ünlü isimlerinin bir araya gelmesine ve kaynaşmasına vesile olan ödül töreni geceye ev sahipliği yapan OSİAD Yönetim Kurulu adına Başkan Can Hakan Karaca’nın konuşmasıyla başladı.

OSİAD Başkanı Can Hakan Karaca, 3’ncüsü gerçekleştirilen Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin Başarılı Sanayi Kuruluşları ödül gecesinin bu yıl bir çok ilke imza attığını, ilk iki geceyi düzenleyen OSİAD’ın bu yılki Ödül Törenini AOSB Yönetimi ile birlikte gerçekleştirdiğini, her yönden faydalı olan bu gelişmenin iki kuruluş arasındaki iletişimin de artmasına sebep olacağını ifade etti. Karaca, sanayicilik mesleğine uzun yıllar emek vermiş duayen sanayicilere de bu yıl ilk kez Onur ödülü verileceğini kaydetti.

12 Temmuz 2013’de önemli bir seçim olacak

Sanayicinin 7 Kişi ile AOSB Yönetiminde temsili için kesinleşen 12 Temmuz 2013 tarihinin önemine dikkati çeken OSİAD Başkanı Can Hakan Karaca, bu seçimin kendileri için önemli olduğunu söyledi. Can Hakan Karaca, demokratik bir ortamda yapılacak seçimlerde kimlerin seçileceğinin önceden bilinemeyeceğini ama hangi düşüncelerin doğru olmadığıyla ilgili netleşmiş bir düşünceleri olduğuna dikkati çekti. Karaca, OSB’de gelecek kaygısı olmayan, geleceği planlamayan, bu görevleri sadece kartvizit olarak taşıyacak, sadece yönetme meraklısı düşüncelerin bu görevde kimseye faydalı olmayacağı kanaatinde olduklarını belirtti, “ Organize Sanayi Bölgesi’ni yönetmek zor ve meşakkatli bir iştir, ciddiyet gerektirir. Kısıtlı olanaklarla ve sadece sanayiciliğe inandıkları için OSB’yi kuran, kurduğu Organize Sanayi Bölgesi’ni bugün Antalya’nın 3. Ekonomik unsuru haline getiren tüm OSB’yi yeşillendirip yeni yatırımlarla OSB’nin kıymetini bir kat daha artıran, zamanı geldiğinde pek de alışık olmadığımız bir şekilde görev ve yetkilerini bizlerle paylaşan ve sanayicinin önünü açan ATSO ve AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Çetin Osman Budak’ın nezdinde gelmiş geçmiş tüm ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri’ne Antalya ekonomisine yaptıkları bu büyük katkı için kalbi şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

AOSB giderek büyüyor

AOSB’nin giderek büyüdüğünü ve geçen yıl 1,5 milyar dolar olan üretimden satış rekorunun bu yıl Gelirler Dairesi verilerine göre 2,3 Milyar dolara, geçen yıl 350 milyon dolar olan ihracatın ise 470 milyon dolara çıktığını ifade eden OSİAD Başkanı Can Hakan Karaca, 175 firmanın faaliyet gösterdiği bölgede 200 Parselin enerji çektiğini kaydetti. Karaca, Türkiye’de sanayi kuruluşları arasında İlk 1000 firma sıralamasında yer alan sanayicilerin yerlerini muhafaza etmekle kalmayıp yukarıya doğru tırmandıklarını, Antalya’nın Turizm gelirlerinin yüksek olmasına karşın Tarım gelirleriyle yarışacak bir sanayi sektörü hayal etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Antalya’nın 2023 Vizyon Belgesi hazır

AOSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak da yaptığı konuşmada, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin (AOSB) 2 kez en temiz, en çevreci ve en verimli OSB ödülü aldığına dikkati çekti. AOSB’nde yürütülen faaliyetler konusunda bir sunum yapan Çetin Osman Budak, tarım, turizm ve sanayinin birlikte alındığı Antalya 2023 Vizyon belgesi hazırlıklarının tamamlandığını, önümüzdeki 10 yılda neler yapılması gerektiği konusunda anlaşma sağlandığını belirtti. Antalya’nın kabına sığmayan dinamikleri olduğunu ifade eden Çetin Osman Budak, Kuzey Çevre Yolu’nun mutlaka yapılması gerektiğini, raylı sistemin zorunlu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine Antalya da katkı koyacaktır

OSİAD-AOSB Başarılı Sanayiciler Ödül Töreni’ne katılan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk de konuşmasında Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında diğer 81 vilayet gibi Antalya’nın da önemli katkı koyacağını söyledi. Vali Öztürk, 2 kez en çevreci OSB ödülü alan AOSB’nde faaliyet gösteren sanayicileri kutladı, OSB’leri bir bakıma belediye hizmeti veren kuruluşlar olarak gördüğünü belirtti, “AOSB sadece kar amaçlı, ihracat artırıcı, istihdam yaratıcı çalışmaların yanında çevreci bir sanayileşme örneği göstermiştir.”dedi. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, AOSB’nin çağdaş teknoloji, AR-GE ve Akdeniz Üniversitesi ile işbirliğine daha fazla gitmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Teşvik ve Büyük ödül dallarında 5’er kategoride derece alan sanayiciler şunlar;
Ödül alan firmalar

TEŞVİK ÖDÜLLERİ

İSTİKBAL VAAT EDEN FİRMA
1)PSL ELEKTRONİK

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-GÜNLAS
2-İMC PLASTİK
3-ENELSA
4-ACCADO

EN YEŞİL OSB FABRİKASI
1)ART-MİM

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-KIRMIZI TAŞ
2-ANA DEĞİRMEN
3-ALARA TEKSTİL
4-KOPPERT

İHRACAT ARTIŞ
1)ADO-PORTİSAN

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-MEYTEK
2-İMECE PLASTİK
3-SETO TOHUM
4-DOKTOR TARSA

CİRO ARTIŞ
1)ÖZTEKNİK MAKİNA

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-KASA PLASTİK
2-SARI DEMİR ÇELİK
3-DOKTOR TARSA
4-ANKUTSAN

İSTİHDAM ARTIŞ
1)SARI EMİR ÇELİK

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-ANTCAM
2-GÜNLAS
3-PSL ELEKTRONİK
4-ANKUTSAN

BÜYÜK ÖDÜLLER

ÇALIŞAN SAYISI
1)ANTEKS
2)ADOPEN
3)AGT

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-ADALYA MERMER
2-SERGÜN
3-YÖRÜKOĞLU
4-EKİCİ PEYNİR
5-ACCADO
6-ANTALYA BALIK
7-KAR YAPI

ÜRETİMDEN SATIŞ HASILATI
1)ADOPEN
2)AGT
3)YÖRÜKOĞLU

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-EKİCİ PEYNİR
2-DOKTOR TARSA
3-ANTEKS
4-ANTALYA ENERJİ ÜRETİM
5-BAHAR TAVUKÇULUK
6-TÜRK YTONG
7-PLATİN KİMYA

TOPLAM İHRACAT 1)ADOPEN 2)AGT 3)ANTEKS TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-ADALYA MERMER
2-PLATİN KİMYA
3-ANTALYA BALIK
4-DOKTOR TARSA
5-FİTO
6-ADO-PORTİSAN
7-RAL TEKSTİL

EN YÜKSEK YATIRIM
1)ADOPEN
2)GÜNLAS
3)AGT

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-BAHAR TAVUKÇULUK
2-EKİCİ PEYNİR
3-ADALYA MERMER
4-PLATİN KİMYA
5-ANKUTSAN
6-PSL ELEKTRONİK
7-ACCADO

KURUMLAR VERGİSİ
1)AGT
2)ADOPEN
3)DOKTOR TARSA

TEŞEKKÜR PLAKETİ
1-LEVENT KİMYA
2-EKİCİ PEYNİR
3-ANKUTSAN
4-TÜRK YTONG
5-SETO TOHUM
6-KOPPERT
7-PLATİN KİMYAorta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram