Antalya Organize Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Aralık ayı olağan toplantısı

Antalya Organize Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Aralık ayı olağan toplantısı yapıldı.

Antalya Su Otel’de Kayhanlar Elektronik ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda sanayiciler öncelikle OSİAD Başkan Vekili Enis Arın’ ın sunumu ile katılımcıları OSB hakkında faydalı bilgiler edindi.

OSİAD olağan aylık istişare toplantısında her ay bir işletmenin başarı öyküsünün anlatıldığı “Nereden nereye” konulu bölümün konuğu ise mobilya sektöründe Türkiye’nin büyük kuruluşundan biri olan Ahmet Kasapoğlu Mobilya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu oldu.1971 yılında adımını attığı ahşap sektöründe 42 yıldır kalite ve estetiğinden taviz vermeden hizmet veren Kasapoğlu firması Otel mobilya sektöründe önemli çalışmalara imza atmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Toplantıya ev sahipliği yapan ; TÜRKKEP başvuru merkezi olan Kayhanlar Elektronik Satış Müdürü Gürbüz Çolak toplantıya konuşmacı konuk olarak katıldı.1 Ocak 2014’ten itibaren Mükelleflerin e-fatura zorunluluğu bulunan E-fatura, E- defter, E- arşiv, kayıtlı e-posta (kep), e-imza hakkında katılımcılara önemli bilgiler verdi. Çolak; Maliyet açısından bakıldığında eski süreçte kağıt kullanımı, harcanan zaman, iş gücü, hata olasılıkları ile ceza alma riskleri, mutabakat güçlükleri, arşivleme alanlarına harcanan bedeller gibi süreç maliyetlerinden çok daha az maliyetlerle E-fatura hizmeti alınabileceğini belirtti. E-faturaya geçişte ve daha sonraki süreçlerde özel entegratörle çalışmanın faydalarını açıkladı.

Resim 6 Resim 5 Resim 4 Resim 3 Resim 2 Resim 1

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram