Sanayici Servet Yazıcı’ nın Katılımıyla OSİAD Toplantısı:

Toplantı öncesi gerçekleşen kokteyl ile sanayiciler güncel konuları paylaşma ve konuşma fırsatı buldu.

Toplantıda, Yönetim Kurulu adına OSİAD Başkanı Hakan KARACA tarafından yürütülen çalışmalar ve son dönemdeki gelişmeler hakkında bir konuşma yapılmıştır.

Genel Kurul sonrası yeni hedefleri için çalışmalara başladıklarını ve küçülen dünyada var olabilmek için, tüm teknolojilere vakıf olmak bütün pazarları ve piyasayı yakından takip etmek gerektiğini vurguladı.

Başkan KARACA; ‘Antalya’ lı sanayiciler olarak çalıştığımız ama daha fazla çalışmamız gereken Afrika pazarı konusunu bu ayki toplantımıza taşıdık. Afrika bizler için iyi bir pazar çünkü Afrika’ da Türk’ler çok başarılı bulunuyor ve seviliyor. Sosyo-ekonomik yapıları da bizlere uygun. O yüzden hepimiz bu bölgeyi dikkate almalı, Afrika’ daki faaliyetlerimizi çoğaltmalıyız.

Bu konuda tecrübeli ve Afrika’da başarılı işler yapmış, OSB’ de olmayan ama Antalya’ nın başarılı ve tanınmış sanayicilerinden Servet YAZICI 'nın Afrika ile ilgili hikâyesini dinlemek için bir araya geldik. ‘ dedi.

Konuşmanın ardından, öncelikle OSİAD Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür plaketlerinin ve yeni OSİAD üyelerinin üyelik belge ve OSİAD rozetlerinin takdim edildiği toplantı OSİAD çatısı altında birlik ve dostlukların güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi.

OSİAD üyeleri ve basın mensuplarının geniş katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Servet Yazıcı tarafından“Afrika’da İş Yapmak” konulu konuşma yapıldı. Yazıcı konuşmasında, Afrika’daki yatırımlarının nasıl başladığını, yatırımlar ve projeler sürecinde yaşadıklarını, Afrika Bölgesi’ nin ve özellikle yatırım yaptığı Tanzanya Bölgesi’ nin sosyo-ekonomik bilgilerini etkileyici görsel sunumlar ile davetli katılımcılar ile paylaştı. Ve Afrika’ da faaliyete geçen TPM MINING AND ENERGY CO. LTD. bakır işletme tesisini anlattı.

‘ Bir Türk firmasının Tanzanya ‘da yapmış olduğu ilk ve en büyük yatırım. 2012 yılında Tanzanya ‘dan Türkiye ‘ye sağlayacağımız döviz girdisi 50.000.000 $ civarında olmasını hedefliyoruz. ‘ dedi.

Ayrıca Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ ndeki sanayici işadamlarına Afrika pazarına girebilmenin püf noktalarını ve yapılacak yatırımların getireceği avantajları aktaran Yazıcı, sanayicilere sektörleri ne olursa olsun Afrika iş dünyasına girmeleri için çağrı yaptı. Toplantı OSİAD üye ve misafirlerin de katkılarıyla soru-cevap bölümü ile son buldu.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram