OSİAD 23 Mart 2012 Cuma akşamı Yemekli Toplantı'da biraraya geldi.

OSİAD Mart Ayı Yemekli Toplantı Etkinliği, 23 Mart 2012 Cuma akşamı Rixos Downtown Hotel’ de, Organize Sanayi Bölgesi’ nden seçkin sanayicilerin ve dernek üyelerinin, ayrıca Antalya iş dünyasından misafir konukların katıldığı güzel bir gece ile dernek yönetim kurulu ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

‘ Şirketlerde Dijitalleşme Süreci ve Sosyal Medya ‘ konusunun işlendiği OSİAD yemekli toplantısı Antalya Sanayi Bölgesi’nin isimlerini bir kez daha bir araya getirdi. Sanayici işadamları, toplantı öncesi düzenlenen kokteylde sohbet etme ve güncel konuları paylaşma fırsatı buldu.


Hakan Karaca
OSIAD Yönetim Kurulu Başkanı,
CANTEK Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı

Toplantı, Yönetim Kurulu adına OSİAD Başkanı Sayın Can Hakan KARACA’ nın dernek tarafından yürütülen çalışmalar ve son dönemdeki gelişmeler ile ilgili yaptığı açılış konuşması ile başladı. Yeni dönem yönetim kurulunun faaliyetleri hakkında geniş bilgiler veren Karaca, en önemli çalışmalardan biri olan OSİAD Yatırımcılar Kataloğu’ nun 6 ay süren özenli çalışmalar sonucu tamamlandığını vurguladı.

İnteraktif olan bu katalog projesi sayesinde sanayici işadamlarına ve firmalarına geniş bir tanıtım ve erişme imkânı sunulacağının altını çizen Karaca, OSİAD yönetimi olarak 2015 hedeflerini de belirlediklerini ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti.

OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan KARACA’ nın ardından toplantı gündemini konuklar ile paylaşmak üzere Toplantı Başkanı Sayın Enis ARIN kürsüdeki yerini aldı. Özellikle son dönemlerde iş ve işverenler açısından gündemde yer alan önemli ve süreli konulara dikkat çeken Arın, ‘İşverenlerin iş sağlığı ve güvenliği mevzuatları çerçevesindeki yükümlülükleri’, ‘İşverenlerin 5627 sayılı enerji verimliliği kanunu çerçevesindeki yükümlülükleri’ ve ‘Çevre izni ve denetimi’ konu başlıkları ile bir sunum gerçekleştirdi. Gündem sunumunun ardından toplantı, Sayın Arın’ ın konuşmacı konuk; AGT firması Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’ su Sayın Mehmet Semih SÖYLEMEZ’ i konuşmasını yapmak üzere sahneye davet etmesi ile devam etti.

‘ Sosyal Medyada bir ürün reklamı değil; bir değer elçiliği yapıyoruz… ‘ ‘ Şirketlerde Dijitalleşme Süreci ve Sosyal Medya ‘ konusunda bilgi ve tecrübelerini keyifli bir sunum eşliğinde misafir konuklar ile paylaşan AGT CEO’ su ve Duygusal Sermaye adlı kitabın yazarı Mehmet Semih SÖYLEMEZ; ‘’Sosyal Medya’’ sayesinde geniş bir kitleye ulaşarak AGT’ yi onlara bu yol ile daha kolay anlattıklarını, ara mamul üreticisi olmalarına rağmen son kullanıcıya ulaştıklarını, yeni ürünleri için aldıkları geri bildirimlerin heyecanını dile getirdi.

Tüm misafirlerin dikkatle ve keyifle takip ettiği toplantıda Sayın Mehmet Semih SÖYLEMEZ, Sosyal Medya’ da diyalog kurmanın şirketler açısından önemini vurgularken; konuya, ‘ Eğer diyalog kurarsanız; Tanışırsınız Anlarsınız Sunarsınız Satarsınız Alırsınız Geliştirirsiniz Tekrar Satarsınız ‘ cümleleri ile açıklık getirdi.

Şirket deneyimlerini ve Sosyal Medya’ da yer alan AGT başlıklarını sunumunda dile getiren Söylemez, dünyada internet kullanıcılarının 3’te 2’sinin sosyal medyayı kullandığını ve sosyal medyanın, internetteki en popüler aktiviteler arasında 4. sırada hatta kişisel e-mail’in bile üzerinde yer aldığını ifade etti.

Özellikle değer kattıkları konuları müşterilerine ilettiklerini ve paydaşlarından aldıkları bilgileri dinleyerek, “müşteri yönelimli yönetime” olanak sağladıklarını vurgulayan Söylemez, ‘Geleceği Planlamak’ başlıklı video sunumları ile konuşmasını tamamladı.

AGT CEO’ su Mehmet Semih SÖYLEMEZ’ den sonra söz alan Dialog Tasarım Kurucusu Yaratıcı Yönetmen Görkem TEZCANLI Sosyal Medya konusunun ve şirketler açısından internet & web sitelerinin oluşum ve kullanımının teknik detaylarını ve inceliklerini misafirler ile paylaştı.

Antalya sanayisinin yükselişinde önemli birer örnek olan ve her sene büyümeye devam eden sanayici firmaların ilişkilerinin güçlendiği, birbirleri arasındaki ticari ilişkilerin sağlanmasında köprülerin oluştuğu, gündemin ve değişimlerin yakından takip edildiği OSİAD toplantılarının bir yenisi daha kalabalık bir katılım ile gerçekleştirilmiştir.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram