Meytek Group, mevsimleri yaşatan teknolojileriyle hizmet sunuyor.


"Profcold markasıyla, soğutma sektöründe yine fark yaratacak yeni ürün teknolojileriyle ilgili Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor."

Meytek Group, 1995’ten beri ‘En az tüketen' ama 'en çok üreten’ firma misyonuyla çalışmakta; tasarladığı, ürettiği ve uyguladığı endüstriyel soğutma sistemleriyle sektörüne yön vermektedir.

Meytek Group, başta Profcold markası olmak üzere, yurt içindeki ve yurt dışındaki kullanıcı profilinin artan beklentilerini, öncelikle ısıtma- soğutma ve hava koşullandırma (HVAC) cihazları ve sistem kurulumları ile karşılamaktadır. İçerisinde yüksek performans ve yatırımcı dostu teknolojiler barındıran pek çok konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel vb. projenin iklimlendirme, komple mekanik tesisat-taahhüt, yangın tesisatı, havalandırma sistem kurulumlarını üstlenmektedir. Tüm projelerini, çevreci, enerji dostu, uzun ömürlü ve hizmet garantili ürünler ile sürdürmekte; proje sonrası servis hizmeti sözü vererek, çalışmalarını anahtar teslimi olarak sonlandırmaktadır.

Her şeyden önce müşteri odaklı hizmet sunan Meytek Group, tüm yatırımcılarına beklentilerinin ötesinde hizmet sunma misyonunu taşımaktadır. Inovasyon kavramının içini dolduracak tasarımlarla özellikle de Profcold markasıyla sektör öncülüğünü üstlenmektedir. Bu anlamda 'Endüstriyel Soğutma Sistemleri'nde sektörde ilk olarak Profcold tarafından tasarlanan ve üretilen "Inverter teknolojisi" oldukça önem taşımaktadır. Bu teknoloji sayesinde endüstriyel soğutma sistemleri kurulan tesislerde en az %70 enerji tasarrufu ve yüksek kazanç sağlanmaktadır.


Soğutma teknolojileriyle firmalara değerler kattıklarını belirten Meytek Group Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yücel, sadece üretim ve uygulama yapmadıklarını, tecrübe ve deneyimleriyle, istisnasız hizmet sunulan tüm yatırımcılarının yanında olduklarını belirtmektedir. Özellikle enerji danışmanlığı alanında tesis ve işletme sahiplerine, ‘doğru kurulmuş sistemlerle, tesislerdeki verimin artırılıp harcanan enerjinin düşürülebileceğine’ yönelik bilgiler de verdiklerini sözlerine eklemektedir.

Profesyonel soğutma sistem kurulumlarını yaparken, güven sağlamayı ve bu sağlanan güvenin çözüme yönelik tavır ve yüksek kaliteli hizmet algısıyla sürdürmeyi hedeflediklerini belirten Yücel, sadece proje sunup uygulamakla işin sonlanmadığını düşünmektedir. Bu nedenle Meytek Group ve tüm markalarının yönetiminde de “kalite ve güven” ikilisini birbirinden asla ayırmadıklarını; böylece kısa zamanda sektör bilinirliklerini artırdıklarını, ihracat alanında da yüksek kapasiteyle çalıştıklarını sözlerine eklemektedir. Başta Türki Cumhuriyetler, Balkanlar ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere, anahtar teslimi tesisler kuran Meytek Group bu anlamda zaten ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayan bir firma olarak anılmaktadır.

Bununla birlikte soğutma sistemlerinin olmazsa olmazlarını tek çatı altında toplayarak 12.000 m²’lik fabrikalarında üretim gerçekleştirdiklerini belirten Yılmaz Yücel, PROFDOOR (Soğuk Oda Kapıları) ve PROFPAN (Soğuk Oda Panelleri), markalarıyla sistem ihtiyaçlarını özel olarak giderebildiklerinin bilgisini vermekte. Bunun yanı sıra yine sektörünün yedek parça ihtiyacını anında giderebilen, online satış da sunan Teksomar (Teknik Soğutma HVAC Market) ve Grundfos Pompa Akdeniz Bölge Servis hizmetini sunan POMSER (Pompa Servisi) ile soğutma sektörünün tam merkezine hizmet sunduklarının da altını çizmektedir.

Üretim ve inovasyonda verimliliği artırarak ilerlemeyi amaçladıklarını belirten Yücel, 2012’de marka bilinirliğinin artırılmasına yönelik çalışmaları sürdüreceklerini, sektörde yine fark yaratacak yeni ürün teknolojilerinin Ar-Ge çalışmalarına, Profcold çatısı altında devam ettiklerini de sözlerine eklemektedir.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram