Akdeniz'de Profesyonel Soğutma Çağı Profcold ile yaşanıyor!

Profcold, otellere, iş merkezlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına, gıda tesislerine endüstriyel soğutma sistemleri projelendiren, üreten ve uygulayan girişimci bir firma. Meytek Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yücel, Profcold’un içinde bulunduğu sektöründen fark yaratarak sıyrıldığını söylüyor. Şirket bünyesinde gerçekleştirilen güçlü Ar-Ge ve mühendislik çalışmalar ile kendi üretimlerini gerçekleştirdiklerini, yine kendileri tarafından tasarlanıp üretilmiş cihazlar ile her projeye çözüm odaklı yaklaştıklarını belirtiyor.

Tesislere bir anlamda butik üretimler gerçekleştiren Profcold, iklimlendirme sistemlerinde her tesise ve müşteri ihtiyaçlarına özel birbirinden ayrı projeler geliştiriyor. Sayın Yücel bu konuyla ilgili düşüncelerini bizlerle paylaşıyor:

“Bizler üstlendiğimiz her projede farklı mühendislik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Hiçbir proje bir diğeri ile aynı değil. Bu anlamda biz ürünümüzü değil, Profcold markası ile fikirlerimizi ve tecrübelerimizi pazarlıyoruz. Ancak her projede değişmeyen temel ilkelerimiz söz konusu. Enerji verimliliği olmazsa olmazlarımızdan. Nitekim bununla ilgili özel bir sistem çözümü gerçekleştirerek endüstriyel iklimlendirme sektöründe ilk defa kullanılan bir cihaz geliştirdik. Ve soğutma sistemlerinde INVERTER teknolojisini kullanarak sektörde öncü olan ilk firma olma ayrıcalığına sahip olduk. Bu sayede bizimle güçbirliği yapan tesislerde yıllık %69’a varan bir enerji tasarrufu sağlıyoruz. Paket sistem ve endüstriyel sistem olarak iki alanda da müşterilerimizi tatmin edecek çözümler ve yenilikler sunuyoruz. Çevreye duyarlılık konusunda da grup olarak çok hassasız ve bu konuda da doğaya zarar vermeyen teknolojiler kullanıyoruz.”

%100 kapasite çalışan Profcold Soğutma Sistemleri teknolojileriyle fark yaratıyor!
İklimlendirme sektöründeki diğer sistemlerle karşılaştırıldığında benzerlerinden çok daha az yer kaplayan küçültülmüş dizaynları, hızlı montaj imkânları, sessiz çalışma özellikleri ve soğutma kapasitesinde yüksek verim sağlayan teknolojileriyle Profcold, ihracat alanında da yüksek kapasiteyle çalışıyor. Başta Türki Cumhuriyetler, Balkanlar ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere, yurt dışında da anahtar teslimi tesisler kurarak ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlıyor.

Bununla birlikte soğutma sistemlerinin olmazsa olmazlarını tek çatı altında toplayarak 12.000 m²’lik fabrikalarında üretim gerçekleştirdiklerini belirten Yücel, PROFCOLD (Soğuk Oda Cihazları), PROFDOOR (Soğuk Oda Kapıları), PROFPAN (Soğuk Oda Panelleri), PROFTHERMA markalarıyla da sistem ihtiyaçlarını özel olarak giderebildiklerinin de bilgisini veriyor.

Doğru kurulmuş sistemlerle, tesislerin verimini arttırır, elektrik harcamaları düşer!
Yücel, enerji danışmanlığı alanında tesis ve işletme sahiplerine, ‘doğru kurulmuş sistemlerle, tesislerdeki verimin artırılıp harcanan enerjinin düşürülebileceğine’ yönelik bilgiler de verdiklerini belirtiyor. Projelendirdikleri ve istatistiksel verilerle ortaya koydukları kazanç çıkarımları sayesinde, kurulan sistemlerin doğruluğunu rakamsal olarak kanıtladıklarını da vurguluyor.

Üretim ve inovasyonda verimliliği artırarak ilerlemeyi amaçladıklarını belirten Yücel, 2012’de marka bilinirliğinin artırılmasına yönelik çalışmalarda bulunacaklarını ve Profcold başta olmak üzere yeni ürün teknolojileriyle sektörde yine fark yaratacaklarının da altını çiziyor. Öte yandan üretimdeki hızları, yatırımların maliyetlerindeki geri dönüş süresinin kısalığı, ölçülebilir verimlilik raporları ve 7/24 sunulan servis hizmetiyle, Profcold'un sektördeki tercih edilirlik yüzdesini büyük oranda artırarak sürdürebilmesi için Meytek Group’un özverili çalışmalarının her koşulda devam edeceğini de belirtiyor.

orta-alt-spot-1orta-alt-spot-2orta-alt-spot-3orta-alt-spot-4orta-alt-spot-5orta-alt-spot-6289905

ANTALYA ORGANİZE SANAYİCİ ve İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

facebooktwitterinstagram